Co je to nutriční typologie a jak vám pomůže zhubnout?

Nutriční typologie je ideální pro bezpečné hubnutíNutriční typologie je pro mnohé neznámý pojem, který se čím dál tím více objevuje v různých magazínech a časopisech. V současnosti se jedná o velký hit především v Americe, kde díky tomuto způsobu hubnutí již dokázaly zhubnout milióny lidí. Nutriční typologie je totiž levným a jednoduchým způsobem jak se dostat do kondice a snížit svoji tělesnou hmotnost.

nutriční typologie - výživové poradenství

Každý člověk je unikátní. Ačkoliv máme třeba společné zájmy, jsme stále originální. Tomu odpovídá i složení našeho těla, které je také unikátní. Nutriční typologie je jakýsi unikátní systém pro hodnocení Vašeho zdravotního a nutričního stavu. Výsledkem je následně určení vašeho individuálního stavu Vašeho organismu. Tuto analýzu provádí speciální odborník zaměřený na nutriční typologii (dietolog). Oproti zahraničí v Česku nenajdeme velké množství dietologů. Je jich jenom několik stovek. Sdružují se ve speciálních zdravotních centrech. Momentálně se v Česku nacházejí dvě a to Svět Zdraví a NaturHouse.

Svět zdraví – vstupní konzultace

Osobní konzultace se slevou 600 Kč

Nyní za 200 Kč

Získejte osobní konzultaci za 200 Kč

Konzultace s výživovým poradcem

Prohlídka u dietologa je obvykle bezplatná, u některých zdravotních center za vstupní prohlídku zaplatíte malý poplatek v řádu několika stokorun. Na úvodní prohlídce absolvujete podrobný dotazník. Zároveň získáte i bioimpediční analýzu. Ta pomocí nultých elektrických výbojů (pro zdraví neškodné) zjistí komplexní analýzu Vašeho těla. Celá úvodní prohlídka trvá maximálně 30 minut. Součástí je i konzultace s dietologem, který navrhne úpravu jídelníčku. Společně s Vámi vybere několik důležitých zdravých potravin, které Vám i chutnají a jsou pro tělo výživné a společně si sestavíte unikátní jídelníček na celý týden.

Jídelníček přesně na míru

Celý týden se pak budete snažit podle tohoto jídelníčku stravovat. Každý den si budete virtuálně psát s vaším dietologem, který se Vás bude ptát, jak Vám to s dodržováním jde, popř. navrhne vhodnou změnu. Pokud to někdy nevydržíte, a dáte si něco více, napíšete to dietologovi, zlobit se na Vás nebude. Naopak Vás bude podporovat v hubnutí.

nutriční typologie - výživové poradenství

Suma sumárum, nutriční typologie je naprosto novodobým pojmem, který nemá v Česku obdoby. Jeho historie sahá, až do roku 1960 kdy byla představena W. L. Wolcottem v Americe. Od této doby se těší veliké oblibě, protože přináší hubnutí bez újmy na zdraví. Náš český systém je vyvíjen předním českým odborníkem RNDr. Petrem Fořtem ze Světa Zdraví, který je zároveň autorem tohoto konceptu.

Jak se přestat přejídat a získat nad sebou kontrolu
Nejčastější dietní chyby – také je děláte?